Hemoroid Tedavisi Doktoru

Hemoroid hastalığı tedavisi özel bilgi ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle hemoroid tedavisi doktorunun konuya özel alakası olmalıdır. Hemoroid mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Tedavi edilmemesi veya geç kalınması büyük sorunlara yol açabilir. Hemoroidin sık görülmesi önemsenmemesine neden olur. Ayrıca hemoroid tedavisi doktorunun da az bulunması tedavinin geciktirilmesinde etkendir.

Hemoroid Tedavisi Doktoru Nasıl Muayene Eder?

Hemoroid makat bölgesi damarlarının şişmesi ve dışarı sarkmasıdır. Muayenede dışarıdan görünebildiği gibi çok büyük çoğunluğu görülmez. Mutlaka özel cihazla makat içi, barsak son bölümü muayene edilmelidir. Hemoroid doktorunun bu tecrübeye ve gerekli cihazlara sahip olması gerekir. Ayrıca hastaların mahçubiyeti nedeniyle hemoroid doktoru kliniğinin buna özel olması gerekir. Muayene hemoroid doktoru tarafından hastayı rahatsız etmeyecek şekilde özel giysi ile özel pozisyonda yapılmalıdır. Yine hastanın ızdırabı nedeniyle hemoroid doktorunun muayenede hiçbir ağrıya neden olmaması gerekir. Muayene esnasında hasta hemoroid doktoru tarafından hastalığı hakkında aydınlatılmalıdır. Ayrıca hemoroid doktorunun hastalık görüntülerini hastaya gösterebilmesi ve bu görüntüleri isteği halinde hastaya verebilmesi idealdir.

Hemoroid Tedavisi Doktoru ve Tedavi Yöntemleri

Tedavi çok farklılık gösterir.Hemoroid doktoru tarafından hastaya en uygun tedavi seçilmeli ve uygulanmalıdır. Amaç ameliyatsız olarak en kısa sürede, en az riskli,en ağrısız, en çabuk sonuç veren tedaviyi uygulamaktır. Burada en büyük sorumluluk hemoroid doktoruna düşmektedir. Hemoroid doktoru bu bilgi, tecrübe ve cihazlara sahip olmalıdır. Hemoroid farklı tip ve derecelerde olduğu gibi tedavisi de farklı farklıdır. İç hemoroid söz konusu olduğunda hemoroid doktoru en başarılı yöntem olan band ligasyon yöntemini seçmeli ve uygulamalıdır. Beraberinde skleroterapi denen ilaç enjeksiyonuyla tedavinin gerekliliğine yine hemoroid doktoru karar verir ve uygular. Hemoroidin ileri evresi olan dördüncü derece hemoroidde ameliyat gerekli olur. Bu kararı hemoroid doktorunun titizlikle vermesi gerekir. Dış hemoroid probleminde band ligasyon uygulanmaz. Tromboze olduğunda yani içerisine pıhtı oturduğunda ufak bir cerrahi müdahale gerekebilir. Buna hemoroid doktoru muayene sonrası karar verir. Eğer ufak cerrahi müdahale gerekiyorsa surgitron denen radyofrekansla çalışan cihaz kullanmak idealdir. Hemoroid doktorunun kliniğinde bu cihazı bulundurması gerekir.

Son olarak hemoroid doktoru sadece bu konuyla ilgilenen,bu konuda tecrübeli bir hekim olmalıdır. Bu bölgeden ızdırabı olan hastalar çok hassas olduğu, bir tek doktorlarıyla hastalığını paylaşabildiği için hemoroid doktorunun yedi gün yirmidört saat hastaları tarafından ulaşılabilir olması ve onlara en mükemmel hizmeti, ilgiyi sunması gerekir, tüm tabipler gibi.

Yukarı