Basur Tedavisi Doktoru

Hastalık çok yeni ise basur ameliyatı doktoru ilaçla tedavi uygulayabilir. Bu bazı hastalıklarda kalıcı şifa sağladığı gibi çoğunlukla şikayetleri rahatlatır, hastalığın ilerlemesini durdurur veya yavaşlatır.

Basur Ameliyatı Doktoruna Hangi Şikayetlerle Başvurulur?

Basur kaşıntı, kanama, ıslaklık, tuvalet düzensizliği gibi şikayetlerle başlar. İlerledikçe kanama, makatta memeler, ağrı, yanma gibi şikayetlerle devam eder. Hasta umursamaz ve basur ameliyatı doktoruna başvurmazsa hastalık ilerler ve giderek ciddi boyut alır. Tedavi zorlaşır ve belli bir evreye ulaştığında artık ameliyat gerektirir.
Şikayetler genellikle herkeste görüldüğünden basur olduğu düşünülür ve ciddiye alınmaz. Halbuki kanser veya diğer hastalıklar da aynı belirtileri verir. Bu aşamada basur ameliyatı doktoruna gidilirse belki de mevcut olan kanserin teşhisi konur ve hastanın erken teşhisle hayatı kurtulur.

Basur Ameliyatı Doktoru ve Tedavisi

Yine bu bölgede hemoroid olduğunu düşündüğümüz ama fissür, fistül, siğil gibi diğer ciddi hastalıklar olabilir. Basur ameliyatı doktoru yapacağı titiz muayene ile bu hastalıkların teşhisini çok kolayca koyar. Bu bölgedeki hastalıkların teşhis ve tedavisi özel tecrübe gerektiğinden gecikmeden mutlaka bir basur ameliyatı doktoruna başvurmalıyız.
Bu bölgenin ileri derecede basuru ve diğer hastalıkları bazen ameliyat gerektirir. Ameliyatın gerekliliğine ve hangi ameliyatın yapılması gerektiğine basur ameliyatı doktoru karar verir. Ameliyat bazen kolay olup klinikte yapılabilir. Çoğunluğu ise ameliyathane şartlarında yapılır. Basur doktoru hangi tür ameliyatın hangi şartlarda yapılması gerektiğine karar verir ve uygular. Ameliyat sonrası titiz takip gerekir. Şifa tamamlanana kadar basur ameliyatı doktoru hastayı zaman zaman kontrol eder.

Yukarı