Op.Dr.Kadir Uskuay

0212 306 47 87   -   0532 540 75 33

Hemoroid Mayasıl Tedavisi

basur
 

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Hemoroidler band ligasyon, radyofrekans, infrared, skleroterapi gibi yöntemlerle ameliyatsız tedavi edilebilir. Bu işlemler ayaktan, hastanede yatmadan, klinik şartlarında, anestezisiz, ağrısız uygulanabilir.

Devamını Oku


basur
 

Hemoroid Ameliyatı

Dördüncü derece hemoroitlerde ameliyatla tedavi gerekir. Hemoroid ameliyatında anestezi altında hemoroit dokusu kesilip çıkartılarak kalan yere dikiş konulur. Ameliyat sonrası ağrı problemi oldukça fazladır.

Devamını Oku


basur
 

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır

Hemoroid tedavisi derecesine (evresine) göre değişir. Hemoroid ameliyatsız ve ameliyatla tedavi edilebilir. Kabızlığın önlenmesi, düzenli tuvalet alışkanlığı, sıcak su oturma banyosu önemlidir.

Devamını Oku


basur
 

Hemoroit Tanısı Nasıl Konulur

Hemoroid muayenesi, muayene bölgesini açıkta bırakan özel bir giysi ile yan yatar pozisyonda yapılır. Muayene ağrılı değildir. İç bölümlerin muayenesi için rektosigmoidoskopi ve anoskopi aletleri kullanılır.

Devamını Oku


basur
 

Hemoroid Nedenleri

Hemoroid oluşumunda ailevi (ırsi) yatkınlık önemlidir. Aşırı ıkınma, kabızlık, posasız gıdalarla beslenme, uzun süre ayakta durma, ağır işler, hamilelik hemoroid oluşmasına neden olabilir.

Devamını Oku


basur
 

Hemoroid Mayasıl Nedir

Hemoroit kalın barsağın son bölümünde bulunan elastik doku ve damardan zengin hemoroidal yastıkların çeşitli nedenlerle esnemesi, gevşemesi ve aşağıya doğru sarkmasıdır. Makat bölgesinin varisi denebilir.

Devamını Oku