Op.Dr.Kadir Uskuay

0212 306 47 87   -   0532 540 75 33

Hastalıklar & Tetkikler

basur

Kıl Dönmesi Hastalığı

Pilonidal sinüs kuyruk sokumunda deri altında oluşan, genellikle içi kıl dolu iltihabi bir hastalıktır. Derinde bulunan infeksiyon bölgesinden deri yüzeyine sinüs denen kanallar uzanır. Genellikle ameliyatla tedavi edilir.

Devamını Oku


basur

Perianal Fistül ve Tedavisi

Makat kenarında iltihap akan bir delik şeklindedir. Makat çevresinde oluşan bir absenin kendiliğinden boşalması veya hekim tarafından boşaltılması sonrasında oluşur. Abse sonrası üç kişiden birinde görülmektedir.

Devamını Oku


basur

Fissür (yırtık) ve Tedavisi

Anal kanalda ( makat kanalında) oluşan çatlak (yırtık) şeklinde ağrılı bir yaradır. Anal fissür dışkılama sonrası yanma şeklinde ağrı yapar. Genellikle sert ve kalın dışkılama ile oluşur. Tedavi edilmezse kronikleşir.

Devamını Oku


basur

Kolonoskopi Sigmoidoskopi

İnce ve esnek bir boru ile anüsten girilerek bütün kalın bağırsağın ve ince bağırsakların son 10-15 cmlik kısmının görüntülenmesi yöntemidir. İşlemden önce bağırsakların ağızdan alınan ilaçlarla temizlenmesi gerekir.

Devamını Oku


basur

Sık Sorulan Sorular

Muayeneye gelirken herhangi bir hazırlık gerekir mi? Muayene nasıl yapılıyor? Muayene, tedavi ağrılı mıdır? Tedavi sonrası hastanede yatmak, istirahat gerekir mi? Ne zaman hekime başvurmak gerekir?

Devamını Oku