Op.Dr.Kadir Uskuay

0212 306 47 87   -   0532 540 75 33

Basur Mayasıl Tedavisi

basur
 

Ameliyatsız Basur Tedavisi

Basur band ligasyon, radyofrekans, infrared, skleroterapi gibi yöntemlerle ameliyatsız tedavi edilebilir. Bu işlemler ayaktan, hastanede yatmadan, klinik şartlarında, anestezisiz, ağrısız uygulanabilir.

Devamını Oku


basur
 

Basur Ameliyatı

Dördüncü derece basurlarda ameliyatla tedavi gerekir. Basur ameliyatında anestezi altında hemoroit dokusu kesilip çıkartılarak kalan yere dikiş konulur. Ameliyat sonrası ağrı problemi oldukça fazladır.

Devamını Oku


basur
 

Basur Tedavisi Nasıl Yapılır

Basur tedavisi derecesine (evresine) göre değişir. Basur ameliyatsız ve ameliyatla tedavi edilebilir. Kabızlığın önlenmesi, düzenli tuvalet alışkanlığı, sıcak su oturma banyosu önemlidir.

Devamını Oku


basur
 

Basur Tanısı Nasıl Konulur?

Basur muayenesi, muayene bölgesini açıkta bırakan özel bir giysi ile yan yatar pozisyonda yapılır. Muayene ağrılı değildir. İç bölümlerin muayenesi için rektosigmoidoskopi ve anoskopi aletleri kullanılır.

Devamını Oku


basur
 

Basur Nedenleri

Basur oluşumunda ailevi (ırsi) yatkınlık önemlidir. Aşırı ıkınma, kabızlık, posasız gıdalarla beslenme, uzun süre ayakta durma, ağır işler, hamilelik basur oluşmasına neden olabilir.

Devamını Oku


basur
 

Basur Mayasıl Nedir

Basur kalın barsağın son bölümünde bulunan elastik doku ve damardan zengin hemoroidal yastıkların çeşitli nedenlerle esnemesi, gevşemesi ve aşağıya doğru sarkmasıdır. Makat bölgesinin varisi denebilir.

Devamını Oku